W celu poprawnego wyświetlania strony nalezy włączyć w przeglądarce obsługę javascript oraz zainstalować darmowy plugin Adobe Flash Player
Please install Flash® and turn on Javascript.

SYNERGY PARK - Lokalizacja: Śląsk


Lokalizacja przy skrzyżowaniu A1 i A4 - węzeł Sośnica

1. SYNERGY PARK zlokalizowany jest na terenie Aglomeracji Górnośląskiej, przy największym węźle drogowym  w Polsce, utworzonym poprzez skrzyżowanie drogi krajowej 44, autostrady A4 i autostrady A1.

2. Śląsk - Aglomeracja Górnośląska to największy obszar miejski w Polsce, zamieszkiwany przez 2,7 mln osób. Tworzą ją 24 ośrodki miejskie połączone ze sobą w jeden organizm gospodarczy.  

3. Jest to jeden z najsilniejszych gospodarczo regionów Polski i uznawany jest za atrakcyjny, pod względem inwestycji i rozwijania biznesu. Wpływa na to: dobra ocena zasobów i kosztów pracy, rynku zbytu, infrastruktury gospodarczej, stanu dróg, a także aktywności województwa wobec inwestorów i przedsiębiorców.


Węzeł Sośnica - Skrzyżowanie autostrad A1 i A4

Największy drogowy węzeł w Polsce połączy dwie autostrady transeuropejskie A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44. Dzięki temu możliwy będzie szybki transport w kierunkach wschód-zachód oraz północ-południe, co stanowić będzie dodatkowe ułatwienie m.in. dla przedsiębiorstw produkcyjnych bądź firm spedycyjnych.Please install Flash® and turn on Javascript.
 

SKRZYŻOWANIE A1 i A4

Powstający węzeł Sośnica będzie największym skrzyżowaniem autostradowym w Polsce. Przyczyni się do ożywienia i rozwoju południowych województw Polski, zachęci do lokowania inwestycji. Powstanie 3-poziomowy, 6-wlotowy węzeł, na skrzyżowaniu drogi krajowej 44, autostrady A4 i autostrady A1. Będzie to droga o parametrach technicznych klasy A. Natężenie ruchu na Śląsku dalece przekracza średnią krajową. Położenie geograficzne, a także potencjał ekonomiczny regionu, wpływają na szybko rozwijającą się gospodarkę, w tym przemysł, logistykę, produkcję, handel i usługi.

Właśnie dlatego w Aglomeracji Górnośląskiej powstają największe i najnowocześniejsze rozwiązania komunikacyjne, takie jak węzeł Sośnica czy DTŚ - Drogowa Trasa Średnicowa, a także nowoczesne inwestycje logistyczne.

Media o węźle Sośnica

Gliwice chcą stać się nową stolicą regionu
Za rok w Gliwicach powstanie skrzyżowanie autostrad A4 i A1. - Tam, gdzie krzyżowały się szlaki komunikacyjne, zawsze budowano stolice - mówią specjaliści.


Logistyczne serce Środkowej Europy
Dzięki sieci drogowej i węzłowi w Sośnicy Śląsk ma szansę stać się międzynarodowym centrum logistycznym. Świadczą o tym kolejne duże, inwestycje


Węzeł Sośnica - klamra górnośląskiego systemu drogowego
W Gliwicach rozpoczęła się budowa największego węzła drogowego w Polsce. Trzypoziomowe skrzyżowanie połączy ze sobą autostrady A4 i A1 oraz drogę krajową nr 44.


Śląski boom logistyczny
Województwo śląskie leży w logistycznym centrum kraju. W ciągu ostatnich lat powstało tu ponad 700 tysięcy mkw. nowoczesnych magazynów i centrów logistycznych. 


W celu poprawnego wyświetlania strony nalezy włączyć w przeglądarce obsługę javascript oraz zainstalować darmowy plugin Adobe Flash Player
© 2011 KPE Metropolis Sp. z o.o. Al. Korfantego 141A ; 40-154 Katowice
KRS 0000348074; NIP 634-273-47-48;
Kapitał zakładowy 1.300.000,00 zł (Sąd Rejonowy w Katowicach Wydział VIII)